Madama Butterfly 22. 2. 2011 - recenze

25. února 2011 v 20:15 | Michaelle |  My Diary
Propadák! Ano, tak bych označila úterní představení Madama Butterfly. Tato opera ještě donedávna patřila mezi mé nejoblíbenější, ovšem po úterku si nejspíš od této opery Giacoma Pucciniho budu muset odpočinout. Předci jenom poslouchat jí doma a pak na ní každý měsíc jít minimálně jednou není úplně to pravé.
Teď k představení. Proč jsem ho vlastně označila za propadák? No protože toto bylo zatím nejhorší, ze tří představení MB, které jsem viděla.
Neříkam, že se mi nelíbila hudba. Ta je vždy krásná, ale to co předváděli někteří pěvci...
Jako F. B. Pnkerton nastoupil Tomáš Černý, který mě opět zklamal. Nevím zda je to nemocí, nebo jestli prostě jeho hlas neustále zlobí, ale toto je už druhé představení, kde se pan Černý moc nepředvedl. Naopak Cio-Cio-San v podání Jitky Burgetové byla výborná. Stejně tak se své role dokonale zhostil Svatopluk Sem, kterého jsem si zamilovala v roli Sharplesse a pokaždé když spustí svůj zpěv naskočí mi husí kůže a mé oči se zaplaví slzami.
Jako Goro, opět můj oblíbený Jiří Hruška. Pan Jiří se skvěle hodí pro tuto roli, už tím,jaký má smysl pro humor a jeho role Gora mě vždy pobaví!
Poprvé, když jsem byla na MB jsem měla jako Suzuki Andreu Kalivodovou a možná proto mě už žádná žena nedokáže tak nadchnout jako ona. Přesto musím pochválit za roli Suzuki Janu Sýkorovou. Je opravdu dobrou Suzuki. Viděla jsem jí i v Carmen a myslím, že role Carmen se k ní hodí víc, ale přesto tleskám!
Celé představení dirigoval Jiří Štrunc a musím říci, že si umí skvěle podmanit orchestr.
Nevím, čím to bylo, že se mi představení moc nelíbilo. Možná tím, že už jsem ho nasycená, nebo možná tím, že zpěváci do toho až tak moc nedali.Ovšem stejně jsem na konci když Cio-Cio-San zemře nazadržela slzy a brečela jsem s prominutím jak želva.
Momentálně jsem si dala zákaz poslouchat MB a šetřím síly na další měsíc, kdy se na Madama Butterfly opět chystám. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | 25. prosince 2014 v 1:20 | Reagovat

Příjde mi naprosto nestoudné označovat vystoupení za propadák pouze z důvodu subjektivního dojmu "přesycení" operou.

2 Charlesbaili Charlesbaili | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 13:26 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama