Rezignace ředitele SOP (Článek v Hudebních rozhledech)

3. února 2011 v 15:55 | Michaelle |  Novinky SOP
SOPMinisterstvo kultury oznámilo, že dosavadní ředitel Státní opery Praha Oliver Dohnanyi rezignoval 20. 12. na svou funkci. Vedením opery byl pověřen Radim Dolanský, dosavadní manažer SOP.
Důvodem rezignace Dohnanyiho je údajně finančí situace opery, která řeší schodek sedmi milionů v letošním rozpočtu. Mluvčí MK Stanislav Brunclík popřel, že by rezignace byla podána ve spojitosti s proběhlým auditem Státní opery Praha. Podle jeho vyjádření je Dohnayiho odchod spojen s připravovanou rekonstukcí budovy, jež je v havarijním stavu a pro kterou se ministerstvu podařilo získat finanční prostředky. Ministerstvo se s Dohnanyim dohodlo na tom, že pro toto období by bylo lépe mít v čele instituce zkušeného manažera nežli úmělce.
Oliver Dohnanyi je i dirigentem opery, do funkce ředitele SOP byl jmenován předchozím ministrem kultury Václavem Riedlbauchem 29. 6. Teprve po skončení rekonstrukce budovy plánuje MK vyhlasit nové výběrové řízení na funkci ředitele SOP.
Podle Brunclíkova vyjádření se potom Dohnanyi může k novému výběrovému řízení přihlásit.

Během rekonstrukce by budova měla být zcela uzavřena. Dohnanyi však ve vydaném prohlášení líčí svou rezignaci tak, že odstoupil na nátlak ministra kultury, který by ho tak či onak odvolal.

Dohnanyi dodal, že nechtěl být nijak spojován s možnou likvidací tohoto operního domu.


Čerpáno z článku v časopise Hudební rozhledy 02
   Stánky časopisu:Hudební rozhledy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama