Státní opera Praha - Historie divadla v obrazech a datech

14. února 2011 v 22:21 | Michaelle |  Others
SOP
Státní opera Praha ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart vydala reprezentativní publikaci zabývající se historií této významné kulturní instituce od jejího otevření v roce 1888 až do konce sezony 2002/2003. Kniha s názvem Státní opera Praha - Historie divadla v obrazech a datech se soustřeďuje výhradně na operní dění na této scéně, třebaže v minulosti divadlo pod různými názvy sloužilo také činohře, operetě a baletu. Díly věnující se těmto žánrům má Státní opera Praha v plánu vydat v následujících letech.

 Autor knihy Tomáš Vrbka seznamuje čtenáře na 600 stranách s peripetiemi všech 115 uplynulých sezon formou krátkých medailonů připomínajících jednotlivé ředitele, nejvýznamnější pěvce, dirigenty, režiséry, scénické a kostýmní výtvarníky. Text každé sezony je uvozen přehledem premiér. Kniha obsahuje na 1300 ilustrací shromážděných jak z domácích, tak zahraničních zdrojů. Mnohé jsou publikovány vůbec poprvé. Všechny texty jsou přeloženy do angličtiny a němčiny a kniha je doplněna jmenným a názvovým rejstříkem, rejstříkem rolí, souhrnným přehledem premiér a nových nastudování.

Na zajištění obrazového materiálu se podílel archiv Národního divadla, divadelní oddělení Národního muzea, Rakouské kulturní fórum v Praze a řada evropských i zámořských operních domů a archivů. Publikace vznikla za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti a sponzorské účasti firmy Schneidersöhne Papier Praha a tiskárny Libertas a. s. Knihu za 1.180,- Kč si zájemci mohou zakoupit ve vybraných knihkupectvích nebo přímo při představeních ve Státní opeře Praha.


čerpáno ze : www.opera.cz


© Státní opera Praha
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zachranaprirody PETRA Zachranaprirody PETRA | 29. února 2012 v 17:09 | Reagovat

Nevim jestli tomu mam věřit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama