Tosca - 19. 2. 2011 - recenze

20. února 2011 v 20:00 | Michaelle |  My Diary
SOP
Včerejší večer patřil k těm, na které jsem se těšila ze všeho nejvíc. Když jsem asi před měsícem odcházela z pokladny Státní opera Praha a v ruce držela lístky na 19. 2. 2011, byla jsem štěstím bez sebe a to že za měsíc půjdu na mou nejoblíbenější operu, mi připadalo jako nekonečně dlouhá doba. A teď když píšu tento článek mám za sebou onen krásný večer a můžu sem přidat mé pocity a postřehy z včerejšího představení.

Už dlouho dopředu jsem věděla jaké bude obsazení, možná proto jsem se těšila ještě víc. Jako Tosca vystoupila paní Anda-Louise Bogza, která patří mezi elitu a já si jí jako operní pěvkyně nesmírně vážím. Ona je pro mě jako Tosca naprosto nepřekonatelá! Po jejím boku se v roli malíře Cavaradossiho objevil ténorista Tomáš Černý, který je výborný ténorista, ovšem včera bylo několi částí, které se mu až tak nevyvedly. Musím zmínit, že hlas mu vypověděl například u závěrečného duety Cavaradossiho s Toscou, kde měl pan Černý co dělat aby vůbec udržel svůj hlas na uzdě. Přesto si pana Černého, ale i ostatních pěvců vážím, předci jenom já bych to nedokázala.

Jako Scarpia nastoupil pan Martin Bárta, který má výborný hlas, ovšem pro mě není moc výrazná osobnost a je velmi těžké předčit v roli Scarpii pana Richarda Haana. Myslím si, že se prostě pan Bárta nehodí na takovou to roli.
Roli Spoletty ztvárnil pan Jiří Hruška, který patří mezi mé oblíbence a který se zrodil pro tuto roli. Proto jemu nemůžu naprosto nic vytknout, leda pochválit!
Cesare Angelotti v podání Lukáše-Hynka Krämera byl dobrý. Pana Krämera znám i z muzikálu Jesus Christ Superstar, takže můžu posoudit co mu jde líp jestli operní zpěv nebo muzikál a jednoznačně se přikláním k opeře.

Největším překvapením, alespoň pro mě byla změna obsazení, kdy místo Romana Vocela nastopil do role komorníka Miloš Horák, který patří též mezi mé oblíbence.

Celé představení bylo uchvacující a opět dojemné. Připadá mi nemožné abych i po tolikáté probrečela balíšek kapesníků.:D

Včera se mi znovu potvrdilo, že Tosca vždycky byla, je a bude mojí nejoblíbenější operou.

To, že toto představení bylo velmi dobře obsazené dokazuje fakt, že představení nedirigoval nikdo jiný než famózní dirigent František Drs.

Tleskám a objednávám si lístky na březnovou Toscu!! :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 WaclawY WaclawY | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:41 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na statnioperapraha.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 WaclawM WaclawM | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 13:29 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

3 RickySiday RickySiday | E-mail | Web | 21. července 2018 v 15:24 | Reagovat

Теперь рассмотрим, что же такое несъемная опалубка и как она используется. После заливки бетонной массы несъемная опалубка становится частью http://builderbest.byethost7.com/ строительной конструкции, поэтому применяется она однократно. В этом состоит главное отличие несъемной опалубки от снимаемой, которая задействуется не один десяток раз.
Итак, несъемная опалубка – это два пенополистирольных щита, которые соединены перемычками в единый блок.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama