Turandot 11. 2. 2011 - recenze

13. února 2011 v 21:21 | Michaelle |  My Diary
SOP

Páteční večer jsem strávila spolu s poslední operou Giacoma Pucciniho Turandot ve Státní opeře Praha. Obsazení výborné! Anda - Louise Bogza jako čínská princezna Turandot a Nikolaj Višňakov jako Kalaf. Na Višňakova jsem byla ohromě zvědavá, nedávala jsem do něj nějaké naděje, ovšem po jeho bravůrním přednesu árie Nessun Dorma, kdy se mi do očí nahrnuly slzy, jsem uznala, že pan Nikolaj opravdu umí.
Turandot už jsem viděla minulý rok v Březnu a musím uznat, že o proti minulému představení bylo toto takové bez šťávy. Tehdy jsem viděla pana Višňakova v roli Altouma a jako Kalaf tehdy nastoupil ténorista Igor Ian. Těžko srovnávat dva tak dobré ténoristy.Ovšem je pravda, že jsem vždy tíhla spíš k Janovi, ale oba pánové mají co do sebe.
Nemůžu nezmíňit velmi zábavné a komické výstupy tří císařským ministrů v podání Jiřího Hájka, Tomáše Kořínka a Josefa Moravce.
Vždy přemýšlím kdo se mi za celé představení líbil nejvíc, co se hlasu týče. Za páteční představení jsem proto vybrala Miloše Horáka v roli Mandarina, který mě už po několikáté přesvědčil, že je opravdový úmělec.

Pochválit se sluší i výkon dirigenta a orchestu. Tentokrát dirigoval pan Richard Hein, který patří společně s Františkem Drsem mezi mé oblíbence.

Bravo!

*Michaelle*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rene norman rene norman | 28. března 2013 v 18:49 | Reagovat

Nadhera!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama